top of page

Заказать по телефону +48 605 204 046

VLOG

Jak tworzyć w sobie dobre nawyki?

Idzie lato, a wraz z nim chęć odpoczynku od rzeczy, które nas przytłaczają na co dzień i nie dają możliwości wymarzonej zmiany. Zapewne już nie pamiętasz, ile razy próbowałeś zacząć wprowadzać coś nowego w swoje życie, niestety bezskutecznie.

Pewnie już dawno myślałeś o przyswojeniu kilku słówek dziennie z języka obcego, regularnym bieganiu bądź czytaniu, albo też innych ciekawych rzeczach, które pozwolą Ci osiągnąć marzenia – swobodnie rozmawiać z różnymi ludźmi, podróżować po świecie, wyglądać lepiej i przyciągać wzrok przeciwnej płci, czy stać się ekspertem w Twoim ulubionym temacie. Teraz możesz sobie na to pozwolić, zacząć stwarzać nowe korzystne nawyki, dzięki którym będziesz miał na to wszystko czas!

Skąd brać siłę?

Jesteśmy stworzeni z nawyków. To one decydują o tym, na ile jesteśmy uporządkowani w naszym życiu. Nawyki mogą być korzystne, ale także niekorzystne dla nas. Pojawiają się w jakimś konkretnym celu, realizują wybraną potrzebę i nie zawsze w sposób oczywisty oraz bezpośredni są dla nas dobre. Te nieodpowiednie nawyki potrafią zdołować nas w życiu codziennym, to one przeszkadzają w rozwoju i są podobne do przeszkód, jakie pojawiają się na drodze. A te dobre nawyki niczym wiatr wiejący w żagle pomagają nam w osiągnięciu wymarzonego celu.

W coachingu podejmujemy pracę nad nawykami. Ustalanie celów pozwala być bardziej zdeterminowanym do działania. Daje to szybsze dążenie do celu i głębszą pewność tego, że zmiana zostanie dokonana.

Jak wprowadzić nowe dobre nawyki?

Wprowadzanie w życie nowych nawyków jest procesem trudnym, ale ciekawym. Są na to różne metody. Dobrym sposobem na dokonanie zmiany jest układanie dziennika codziennych nawyków. Może tam znaleźć się jeden lub więcej najbardziej pożądanych nawyków. Trzeba pamiętać, że potrzebne jest jego wykonanie w ciągu co najmniej 20-30 dni zanim zostanie on wprowadzony na stałe w życie.

Wybierając drogę z doświadczonym coachem, możesz znaleźć głębszą motywację do działania, przekuć ograniczające Cię przekonania we wspierające oraz liczyć na szybki sukces.

Monitoruj swoje zachowania

Samodzielne wypełnianie dziennika nawyków ułatwia kontrolowanie tego, w jaki sposób wykonujesz swoje zadania. Można odznaczać wykonanie nawyku na trzy różne sposoby. Minimalne wykonanie podjętego wobec siebie zobowiązania, ustaloną na początku za normę ilość wykonywanego zadania oraz jego maksymalne wykonanie w ciągu konkretnego dnia. Każde jest dobre i pomoże Ci w utworzeniu nowego sposobu działania, które doprowadzi po pewnym czasie do osiągnięcia wymarzonego sukcesu.

Poproś o wsparcie

Możesz sam kontrolować siebie, ale lepszym rozwiązaniem jest wsparcie ze strony kogoś innego. Poproś bliską osobę, żeby pomogła Ci w dążeniu do celu. Powiedz mu, że zobowiązujesz się każdego dnia zdawać symboliczny raport o tym, co Ci się udało zrobić w trakcie realizacji nowego nawyku. Jest to dobre rozwiązanie, zanim nowy korzystny nawyk wejdzie w Twój tryb życia.

Wykorzystaj czas, jaki masz latem, nie tylko dla odpoczynku, ale i dla rozwoju!


O KSENI

 

Ksenia ekspert w dziedzinie edukacji i managementu, coach, trener, mówca motywacyjny, doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki...

OBSŁUGA KLIENTA

 

Nasz dział obsługi klienta może ci pomóc Poniedziałek – Sobota, 08:00 do 19:00

MEDIA O NAS

 

Firma Ksenia Coaching w mediach

 

  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon
  • White Google+ Icon
  • White LinkedIn Icon
  • White Instagram Icon

© 2016 Oksana Alpern Ksenia CLC. Wszelkie prawa zastrzeżone

bottom of page